Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

Rozdíl mezi TRX

#1521 29. 11. 2013

Petr: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi TRX který stojí 2490kč a ostatními závěsnými systémy, které se pohybují kolem 1000kč. Jsou dostatečně bezpečné a pevné?
Dotaz k produktu: Závěsný systém Multitrainer, TRX Profesionál PRO Pack P2, TRX Profesionál P1, Závěsný systém inSPORTline Multitrainer, Závěsný systém Bremshey Suspension Trainer

Hsport

Dobrý den,

cca před třemi lety přišel na český trh první závěsný posilovací systém s názvem TRX. Tento originál TRX máme v nabídce pod názvem TRX Profesionál P1. Tyto závěsné popruhy byly posléze napodobeny a vyrobeny mnoha výrobci, přičemž všechny vycházejí z modelu TRX Profesionál P1. Jelikož je však TRX registrovaná značka, ostatní závěsné posilovací systémy nepoužívají toto označení, namísto toho volí alternativní názvy - Suspension trainer, Multitrainer, apod.

O rok později vyšel nový, vylepšený, profesionální model TRX. Tento model používá pevnější karabiny a má další úpravy, které mají zajistit maximální nosnost, dlouhou životnost a bezpečné používání (např. popruhy nejsou volně průběžné ve smyčce, takže když se vám vysmekne jedno madlo, nezpůsobí to váš pád). Tato verze se nazývá TRX Profesionál PRO Pack P2. Též ho máme v nabídce.

V roce 2013 vyšly další (nejnovější) verze TRX, nazývané Home kit, Pro kit, a Army style. Avšak u těch už je nastavena cena na 5000 - 7000 Kč (podle modelu), přičemž nepřináší dle mého názoru již žádné zásadní změny oproti předcházejícím dvěma verzím.

Všechny ostatní verze závěsných posilovacích systémů obsahují posilovací pásy (neboli cvičební lana), závěs na dveře a cvičební plán. V čem se potom liší? Především v nosnosti, použitých madlech a přiloženém DVD.

Řadím od nejdražšího modelu:

Originál, profesionální vylepšená verze. Tento model ještě nenapodobila žádná jiná značka. Vysoká odolnost, nosnost několik set kilo. Pěnové rukojeti. Dodáváno s DVD.

Originál. Z tohoto modelu vychází všechny "neoriginální TRX". Nosnost několik set kilo. Pěnové rukojeti. Dodáváno s DVD.

Vzorem byl originál TRX P1, obsahuje i videoprůvodce na DVD. Má gumové rukojeti (velmi kvalitní materiál). Nosnost 150 kg.

Vychází z verze TRX P1, neobsahuje DVD. Nosnost 140 kg. Má rukojeti z tvrzeného molitanu (kvalitní, odolný materiál)

Vychází z verze TRX P1. Neobsahuje DVD, nosnost 120 kg, měkké molitanové rukojeti. Nejlevnější, avšak na domácí použití plně dostačující varianta.

Návrat na přehled dotazů