Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

Prosba o radu- volba iont. nápoje

#91 6. 4. 2010

Libuše Tydlitátová: Dobrý den, mám 14letou dceru, dělá vrcholově sport. aerobik.Potřebovala bych poradit, jaký nápoj zvolit na závodech, kdy v plném nasazení zajede 2minutovou sestavu, kde se jí max. nahromadí kys. mléčná do svalů, nastane únava svalová i psychická.Pak zhruba po 2 hodinách přijde na řadu finále, kde už je výkon sval. únavou ovlivněn. Prosím, poraďte, co dát po prvním cvičení, aby došlo k regeneraci a odstranění únavy ve svalech. Moc děkuji.
Dotaz k produktu: Isostar RECHARGE After Sport 6x50g

Hsport

Dobrý den,
k zamezení kyseliny mléčné lze pomoci několika způsoby. Základem by měly být aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA), které bych osobně zkombinoval s Muscle Nitrem. MN obsahuje kromě leucinu i sukcionáty, které zabraňují zatvrdnutí svalů a především rychle odbourávají kyselinu mléčnou. Po prvním výkonu je také nutno doplnit chybějící energetické zásoby ve formě cukrů. Mineralizaci bych řešil pouze ve formě hořčíku, který se podílí na doplňování ATP a zabraňuje křečím. Zbytek celkem postrádá smysl. Z tohoto důvodu se ani neubírám k iontovým nápojům, které by Vašemu problému vůbec nepomohly.

Dávkování:

45 min před prvním výkonem

4 cps BCAA (chrání svalovou hmotu během výkonu a tím i zamezují vyplavování kyseliny mléčné. Druhým přínosem je dodání energie)
4 cps Muscle Nitro (MN sice obsahuje leucin, ale chybí isoleucin a valin, proto ještě přidávám samotná BCAA)
1 tableta hořčíku (250 mg)

10 minut po prvním výkonu

6 cps BCAA
4 cps Muscle Nitro
50g Maltodextrinu (doplňování sacharidů po výkonu. Jde především o polysacharid, takže se z něj dobře tvoří glykogen - svalový cukr potřebný k výkonu)

45 minut před druhým výkonem

6 cps BCAA
4 cps Muscle Nitro
1 tableta hořčíku (250 mg)

10 minut po druhém výkonu

3 cps BCAA
4 cps Muscle Nitro
50g Maltodextrinu

Je jen na Vás zda tuto kombinaci vyzkoušíte. Spolupracujeme celoročně s řadou sportovců, takže víme co radíme.

Návrat na přehled dotazů