Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

POTREBUJI RADU

#161 2. 6. 2010

Lenka zapletalova: Dobrý den,
na základě všech schromažděných informací jsem se rozhodla, že Vám napísi o radu,mam pritele,moc si ho vazim a miluji ho a chci mu pomoct, za posledni 2 roky dost pribral,tento mesic oslavi 31 narozeniny a ma problem s tim, ze neji nejak pravidelne, tzn. ukladaji se mu tuky v brise, jak docilime prirodni cestou toho, aby to bricho nebylo takovy...velky...je jasny, ze s tim je spojene i vypousteni plynu, ze jo...hlavne je to o tom, ze pracuje v noci, rozvazi pecivo...premyslela jsem o nejkém L . carnitinu, sice ma pohyb...tim, ze naklada a vyklada bedny, ale to asi nebude ten pravy pohyb...ma ted v koleni zelezo...ktere bychom chteli nechat odstranit,takze nejak se sportem asi tezko zacinati....hlavne je stale unaveny...kdyz pracuje od 3 rano budto do 10 a nebo od 3 do 15..zaridila jsem si jen nocni smeny, abychom se nejak mohli hlidat navzajem.
Otazkou je, jestli L.carnitin, s tim, co vsechno umi je pro nej to prave...asi by mozna nebylo spatne zajit pro info treba jen do lekarny, ale nejdrive jsem se chtela zeptat , jak byste to videli Vy. Ja se domnivam, ze by asi bylo potreba zacit jist dietni jidla, s tim se pocita, ja si potrebuju udrzet taky nejakou hmotnost...a chci,abychom zili tak nejak zdrave...i presto, ze jsme oba silni kuraci, muzete mi na zaklade techto infomraci nejak poradit....jak se zbavit tech tuku, co ma nashromazdene v brisku....diky za odpved Lenka

Hsport

Dobrý den,

úvodem rovnou napíši, že žádný spalovač či jiný suplement nedokáže Vašeho muže zbavit tuku pokud neudělá něco se stravou. Vlivem neadekvátní stravy, která je velice kalorická a většinou rozložena do max. 3 jídel denně začne tělo reagovat zpomalením metabolismu. Jedinou cestou z tohoto začarovaného kruhu je přejít na stravu o šesti až sedmi malých jídlech denně. Celkový kalorický příjem však musí být mírně deficitní, aby tělo bylo nuceno spalovat tuk. Čím častěji jíte, tím méně si těla tukové rezervy pro případ nouze. Dbejte na dostatečný přísun netučných bílkovin (kuřecí a krůtí prsa, netučné ryby, nízkotučné sýry apod) a komplexních sacharidů (nejlépe oves, rýže natural, veškerá nesladká zelenina). Ovoce jezte jen v malé míře, protože obsahuje poměrně velké množství fruktózy, která nepotřebuje k metabolizaci inzulín a tím pádem se snadněji ukládá v těle ve formě tuku. Nyní se ještě vrátím k dávkování jednotlivých živin. Bílkoviny přijímejte v množství kolem 1,5 g/kg, sacharidy kolem 4 g/kg a tuky v množství asi 40g (např. olivový nebo lněný olej) za den. Na tomto režimu zůstaňte týden a posuďte co děla hmotnost. Kdyby šla příliš rychle dolů, navyšte příjem sacharidů. V opačném případě sacharidy lehce uberte. Další problém nastává při nedostatku fyzické aktivity. Pokud svaly začnou mizet, snižuje se opět bazální metabolismus. Karnitin je typem suplementu, který se hodí především fyzické aktivitě. Osobně doporučuji spíše Guggul Lean (http://www.hsport.cz/p1242-amix-guggul-lean.php ), který zvyšuje hladinu T3 (hormonu štítné žlázy) a zodpovídá za zrychlení metabolismu.

Návrat na přehled dotazů