Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

Měřené údaje

#1503 21. 11. 2013

Petr: A je mozne ze pri skoro totoznem tempu jsou tak velke rozdily v namerenych hodnotach na 2 ruznych strojich? Formerfit ST990 - 60 min (22km a 750Cal) a Tunturi Pure R4 - 60 min (6.7km a 930 Cal)? Nejak nechapu rozdil mereni obou pristroju? Dekuji za odpoved
Dotaz k produktu: Crossový trenažer Tunturi PURE R 4.1

Hsport

Dobrý den,

údaje naměřené v kilometrech slouží pouze pro vaši potřebu srovnání s údaji naměřenými při minulém cvičení, nikoliv pro srovnání cvičení na různých strojích, a už vůbec ne od různých výrobců. Na každém stroji je jiná délka kroku a můžete si nastavit různý odpor, tudíž naměřené hodnoty absolutně nevypovídají o dojeté vzdálenosti. A vlastně ani nemohou. Vždyť jedno šlápnutí může znamenat ujetí jednoho, ale třeba i deseti metrů. Jediný skutečně reálně měřitelný stroj je běžecký trenažer.

Co se týče změřených kalorií, opět se jedná o údaj orientační. Pokud chcete měřit spotřebu kalorií, potřebujete pulsmetr, který bude vypočítávat kalorie na základě vaší váhy, výšky, trénovanosti a především aktuální tepové frekvence. Protože bez toho, abyste znal vaši aktuální tepovou frekvenci, nemůžete přesněji stanovit spotřebu kalorií. Z naší nabídky se dá doporučit měřič tepu Ciclopuls:

http://www.hsport.cz/p1523-meric-tepove-frekvence-ciclopuls-cp-16-is.php

Návrat na přehled dotazů