Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

suplementace ektomorfa

#1370 20. 6. 2013

Frantisek Horvath: zdravim vas,
jakou by jste mi doporucil suplementaci pri 60kg, 3krat tydne intenzivni trening, strava cca 4krat denne..
po treningu beru caj.lzicku 100% glutaminu a jednu pred spanim.(misto proteinu, kvuli snadne vstrebatelnosti v mych 35 letech uz neni metabolismus jak ve 20letech))
Rad bych to doplnil o muscle tech 100% nebo mega mass 4000 gainer- ihned po treningu kvuli zvysene inzulinove absorbci a rust. hormonu a potom cca hodinu glutamin?
Dale to chci doplnit kreatinem,kdy je lepsi jej brat(pred spanim, nebo po ranu?)
Dale mam nejasnost u mega massu kde 1 davka=150g coz je v prepoctu podle jejich udaju 540 kcal, a oni tam uvadeji pri jedne davce 700kcal..??
Takze proc mi tyto udaje nesedi?
Jsem spise naklonen k muscle tech 100% gaineru, taky proto ze je tam v 1 davce=162g cca 50 g bilkovin a udaje jenz tam udavaji v prepoctu mi cca. sedi..
Prijde vam takto postavena suplement. v poradku, nebo jak by jste ji vylepsil?.jsem ektomorf..
Dekuji za odpoved, a preji hezky den))
Dotaz k produktu: Weider Giant Mega Mass 4000 7000g

Hsport

Dobrý den,

předem musím upozornit, že dávkování, uváděné výrobcem, bývá často nesmyslné, čehož je důkazem jak firma MuscleTech, tak Weider. Nevím, proč to dělají, ale je to tak. Přijmout v jedné dávce 50 g bílkovin je zaprvé vyhazování peněz - lidské tělo nedokáže v jedné dávce strávit více než 30-40 gramů, a zadruhé je to i koledování si o zažívací potíže. Stejně tak množství sacharidů přijatých po tréninku by mělo být maximálně 1 gram na kilogram tělesné váhy, tudíž ve vašem případě 60 gramů (nejlépe rozdělené do dvou dávek s odstupem půl hodiny). V jedné dávce bych nedoporučoval užívat více, než 40-50 gramů sacharidů.

Gainer doporučuji užívat ihned po tréninku, můžete do něj přisypat zmiňovaný glutamin. Druhá dávka glutaminu by měla přijít před spaním, což dodržujete.

Pokud máte potíže s trávením bílkovin, doporučuji buďto komplexní aminokyseliny, např:

http://www.hsport.cz/p2756-amix-amino-pills-330tbl.php

nebo hydrolyzovaný protein, který se již nemusí složitě trávit:

http://www.hsport.cz/p2154-amix-hydro-pure-hydrolyzate-whey-professional-1000g.php

Co se týče kreatinu, na jeho dávkování panují různé názory, já osobně se přikláním k tomu, že je jedno, zda ho dávkujete ráno, či večer, protože tělo si v obou případech vytváří zásobu kreatinu v těle, ze které potom kreatin čerpá. Zásoba kreatinu může činit až cca 150 g, proto je vhodné první týden zařadit tzv. nasycovací fázi, kdy užíváte 20 g kreatinu denně, čímž dojde k maximálnímu naplnění svalů kreatinem. Dalších 4-5 týdnů užívejte 5-10 gramů denně. V případě 5ti gramů dávkujte jednou denně, je jedno, zda ráno, večer, před tréninkem, nebo po tréninku, pokud 10 gramů, pak ve dvou dávkách - ráno a večer po 5ti gramech.

Z gainerů je velice dobrá zkušenost s Carbojet Mass, který obsahuje i kreatin v dostatečném množství, takže není třeba ho kupovat zvlášť:

http://www.hsport.cz/p1907-amix-carboj-mass-professional-3000g.php

Návrat na přehled dotazů