Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

Peruvian Maca

#1324 22. 4. 2013

Eva Schwarzova: Mám jen doplňující dotaz k užívání Peruvian Maca. Co je myšleno dlouhodobým užíváním. Tento produkt jsem kupovala u vás pro partnera. Všude se píše, že je dobré dlouhodobé užívání proti stresu, depresím,atd.. Tak trochu váháme jestli po dobrání balení je to již dlouhodobé užívání. Je to návykové??? V čem je u tohoto produktu problém.

Děkuji
Dotaz k produktu: Amix Peruvian MACA 750mg 120cps, Amix Tyrosine 500mg 120cps

Hsport

Dobrý den,

toto je velmi těžká otázka a obávám se, že na ni nedokážu odpovědět. Maca je doposud málo prozkoumaná rostlina a nebyly provedeny potřebné studie (nebo já o nich alespoň nevím), které by dostatečně zodpověděly otázku, jak vlastně funguje. Jelikož současná věda nedokázala přesně vysvětlit, v čem tkví "kouzlo" Macy, všechny názory ohledně užívání jsou založeny na domněnce. Myslím si, že bez provedení studií založených na pozorování nedokážeme určit, jaké užívání je vhodné.

Jediné, co víme, je, že Maca stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí - štítnou žlázu, varlata, vaječníky, atd., což má pozitivní vliv na sexuální funkce a zvýšení libida, lepší imunitu, podporuje plodnost (u mužů i žen), a tzv. "omlazuje" organismus.

Osobně jsem zastáncem názoru, že nic by se nemělo přehánět, takže bych Macu užíval měsíc nebo dva a pak bych dal měsíční přestávku. Pokud vám jde především o něco na lepší náladu a lepší spánek, můžu doporučit Tyrosin, který je prekurzorem dopaminu a epinefrinu. Dopamin přímo způsobuje projasnění nálady, lepší soustředění a koncentraci. Stejně tak Tyrosin zvyšuje produkci endorfinů (hormony štěstí) - způsobují dobrou náladu, pocity štěstí, mají pozitivní vliv na kvalitu spánku. Stejně tak je vhodný Tryptophan, který je prekursorem serotoninu. Nedostatečná produkce serotoninu může být právě příčinou depresí. Dostatek serotoninu zajišťuje kvalitní spánek.

Návrat na přehled dotazů