Potřebujete poradit? 777 760 007 (po-pá: 9:00 - 17:00)

Konzultace

#1263 15. 2. 2013

Králiková Jaroslava: Prosím o radu při výběru trenažéru. Váhám mezi Formerfit VG 45 , Kettler RIVO P New a Housefit Motio 70. Kdo vyrábí Formerfit, je to kvalitní značka?. Nikde jsem se nedopátrala kdo tento trenažér vyrábí. Předpokládám využití cca 4x až 5x v týdnu pro 2 osoby 167/78 a 182/83.

Děkuji
Dotaz k produktu: Crossový trenažer Formerfit VG45N

Hsport

Dobrý den.

Nejprve se musím omluvit, neboť se nám při některé z minulých synchronizací nahrály k modelu Rivo P špatné obrázky. Nyní je již vše v pořádku.

Lze říci, že jste vybrala modely s nejlepším poměrem výkon/cena z jednotlivých značek. Snad jen bych vzal v úvahu ještě model Kettler Cross P, který má takřka stejné parametry jako Rivo P a je přitom levnější.

Všechny z těchto strojů jsou pro vás vhodné. Mají optimální délku kroku i rozestup nášlapných ploch. Osobně si myslím, že pokud plánujete využívat stroj 4x až 5x v týdnu, neměla byste brát ten nejlevnější elektronicky ovládaný trenažer z naší nabídky (Motio 70). Svému účelu poslouží, je to dobrý stroj, ale kdybyste měla možnost si dané stroje vyzkoušet, myslím, že byste se cítila lépe buďto na stroji Kettler nebo Formerfit. Rozdíl není zas tak dramatický, ale pokud hodláte trénovat na stroji téměř každý den, vyplatí se dle mého jít do luxusnějšího stroje.

Osobně preferuji Formerfit VG45. Ačkoliv má parametrově nejlehčí setrvačník, v reálu to nejenže není vůbec poznat, ale díky vysokému převodovému poměru (1:15) je jeho chod neuvěřitelně plynulý a příjemný. Navíc má nášlapné plochy vzdálené od sebe 14 cm, což je výborná hodnota (Kettler 19 cm a Housefit 20 cm). Tento údaj je důležitý zvláště pro osoby s menší postavou, protože pohyb je pak přirozenější a pohodlí při cvičení je větší. Společnost Formerfit, s. r. o. je na českém trhu tuším od roku 1994. Kvalita jejich výrobků je na velmi vysoké úrovni. Platí, že např. v porovnání s Kettlerem nabízí obvykle stejnou kvalitu za lepší cenu.

Ačkoliv s žádným ze zmíněných strojů neuděláte chybu, vzhledem k předpokládanému vysokému využití bych vám doporučil rozhodovat se mezi Kettlerem a Formerfitem.

Návrat na přehled dotazů