váha

#419 6. 2. 2011

radim: Dobrý den, posiluji již asi dva roky za pomocí různých suplementů - kreatinu, NO doplnků, proteinů a samozřejmě poctivé stravy. Se svou sílou a velikostí svalů jsem již poměrně spokojen, ale díky tomu že mám pomalý metabolizmus, všechny tuky, cukry které přijmu se v těle usazují víc než u jiných a s celkovým vzhledem spokojen moc nejsem. Měl bych tedy vynechat ma čas všechny tyto suplementy a zařadit jiné a změnit od základů tréning i stravování? chtěl bych zhubnout alespoň 10-15 kg, ale bojím se že statím vydřené svaly. Co s tím? dekuji za rady.

Hsport

Dobrý den. Lidské tělo není schopno tvořit čistou svalovou hmotu bez toho, aby zároveň vytvořilo i tukové zásoby. Pro kulturisty je proto běžné rozlišovat mezi obdobím, kdy nabírají (tzv. objemovka), a mezi obdobím, kdy odbourávají podkožní tuk (tzv. rýsovačka). Kdybychom se řídili tréninkovými principy z 90. let, bylo by Vám doporučeno cvičit s nízkými váhami vysoké počty opakování, a to především na kladkách. Tyto postupy jsou v současné době již překonány, a proto mohu konstatovat, že není třeba od základů měnit ani trénink, ani stravování. Je však namístě zavést nějaké důležité úpravy. Především byste se měl těsně před, v průběhu, a po tréninku vyvarovat sacharidů - tedy vyřadit veškeré gainery, maltodextrin apod. Namísto toho můžete dle libosti suplementovat vysokoproteinovými doplňky (nejlépe před i po tréninku), v době tréninku pak aminokyselinami BCAA. V jídelníčku byste pak měl mít obsaženy především bílkoviny (až 2g/kg), kvalitní tuky, a pouze malé množství sacharidů, nejlépe s nízkým GI (rýže, ovesné vločky). NO doplňků ani kreatinu se vzdávat nemusíte, doporučil bych naopak přidat L-Carnitin, popř. Guggul. Na závěr doporučuji jíst hodně vlákniny, ovoce a zeleniny, a zároveň nezapomínat na příjem vitamínů a minerálů.

Návrat na přehled dotazů

Ověřeno našimi zákazníky

17. 1. 2017, 15:36D.

Doporučuji, jen trochu vyssi cena nez jinde, ale s možností vyzkouset v prodejne jsem se vyhla vraceni zbozi. Kamenna prodejna v Brne=vyzvednuti zdarma pobliz bydliste.

Hodnocení:

16. 1. 2017, 11:42anonym

  • pohodlný nákup z domova
  • žádné
zboží, které jsem již delší dobu nemohla nikde sehnat

super!

Hodnocení:

15. 1. 2017, 16:32anonym

  • Nabizi zbozi , ktere nema ověřene u dodavatele zda je skladem

Hodnocení:

10. 1. 2017, 14:01Jan V.

  • Možný osobní odběr, fungují.
  • nic mě nenapadá.
Fungují perfektně, rychle a přesně, takže paráda.

Hodnocení: