správné cvičení

#370 3. 1. 2011

Pavla: Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu ohledně správného cvičení. Začala jsem navštěvovat 3x týdně fitnes se "startovní váhou" 70kg a výšce 160cm ... takže fakt nadváha. Problém který mě ale trápí je ten, že mám poměrně dost uložený tuk v oblasti paží - tedy triceps, biceps a potřebovala bych poradit s jaku zátěží a serií opakování mám cvičit popř.pak následné zvýšení zátěže či opakování,abych neměla ruce jako nabušený chlap, ale naopak se mi zeštíhlily. Děkuji vám moc za vaši radu !!!

Hsport

V první řadě je třeba zdůraznit, že ačkoliv se tuk ukládá v některých tělesných partiích přednostně (u žen obvykle na bocích a stehnech, u mužů potom na břiše), je prakticky nemožné odbourat ho lokálně - ve Vašem případě pouze z paží. Jedinou možnou cestou je úpravit jídelníček a v kombinaci s pravidelným cvičením se snažit postupně spalovat podkožní tuk ve všech partiích a zpevňovat celé tělo. Totéž platí u mužů, kteří denně cvičí břicho s cílem shodit "pneumatiku" - více než procvičování jedné svalové partie pomůže změna jídelníčku a provádění komplexních cviků. Pro zpevnění jednotlivých svalových partií a celkové zeštíhlení bych Vám doporučil trénink 3 krát týdně, cca 7 cviků v jednom tréninku (na každou svalovou partii jeden, nejlépe komplexní víceklouvobý cvik - např. dřep, bench, tlaky na ramena, atd). U každého cviku 3-4 série po 10-15 opakováních. Vyšších vah se nemusíte bát, přílišné "zmohutnění", které vídáváme u kulturistek vyskytujících se na obálkách časopisů, je způsobeno tvrdým letitým tréninkem, neuvěřitelnou genetikou, a občas i užíváním velkého množství zakázaných látek.

Návrat na přehled dotazů

Ověřeno našimi zákazníky

29. 11. 2016, 18:10anonym

  • K trenažeru byla nekvalitně přibalena podložka. Ta byla drobně poškozena dopravou.

Hodnocení:

21. 11. 2016, 17:20anonym

  • Chybí zpětná vazba u toho zboží, které už není k dispozici.
Objednal jsem si zboží, potom jsem byl kontaktován, že bohužel už v té konfiguraci, co jsem měl objednanou, zboží není, tak jsem musel vzít za vděk s jiným. Dodávka pak sice byla rychlá, ale přece mě to trochu zklamalo. Bohužel už jsem neměl čas to shánět jinde.

Hodnocení:

20. 11. 2016, 10:21Aleš

Doporučuji

Hodnocení:

19. 11. 2016, 22:36smita

  • profesionalita
  • nevim
cena, dostupnost, profesionalita - jsem spokojený

Hodnocení: