Výživa pro nárůst svalové hmoty

#534 15. 4. 2011

Josef Zatloukal: Dobrý den, chci se zeptat, zda-li mi můžete poradit jaké výživové doplňky (kombinace) jsou nejlepší pro nárůst svalové hmoty? Jako např. Gainer 80% + creatin? nebo doplněk pro lepší prokrvení apod? Cvičím dlouho (15 let), nyní udržuji trénink asi 4 měsíce, téměř bez doplňků, a se snažím o nárůst hmoty, vážím cca 95 kg. Doplňků je veliká spousta, ale vyznat se v tom je těžké pro amatéra. Jídelníček mám sestavený taktéž pro nárůst hmoty. Dokážete poradit? popřípadě jaké značky, anebo konkrétní doplňky? Jediné co nyní používám je BCCA. Děkuji za odpověď!!

Hsport

Dobrý den, bohužel neznám Vaše proporce (somatotyp, věk, výška). Co je často, avšak nutno říci, že bez velkého úspěchu, doporučováno především začátečníkům, je kladení dostatečného důrazu na příjem vitamínů a minerálů. Ač se to totiž nezdá, každá sportovní aktivita je pro lidské tělo určitá forma stresu, ať už v menší či větší míře. Přirozenou reakcí organismu na vzniklý stres je přizpůsobení - růst svalů, zvýšená obranyschopnost organismu, silnější srdce,... Zkrátka lepší fyzická kondice. Je nezbytné však tělu dopřát dostatek odpočinku, kvalitní stravu a především veškeré vitamíny, minerály, a další stavební jednotky, které k regeneraci svalů, kloubů, šlach a vazů potřebuje. Rozhodně lze doporučit kombinaci Vitamín C + Echinacea + zinek, popř. některý z multivitamínů (např. One daily). Zároveň je třeba dbát i na dostatečný příjem minerálů, které mají schopnost udržovat neutrální až lehce zásadité PH v krvi. Při cvičení dochází k vyplavování především kyseliny mléčné, a k překyselování organismu. Pokud chce člověk udělat něco pro své zdraví, doporučuje se počas výkonu popíjet iontové nápoje s vysokým obsahem minerálních látek. Co se týče dalších (určitě zajímavějších) suplementů, které přímo souvisí s nárůstem svalové hmoty, za základ jsou považovány proteinové nápoje. Při budování svalů je nezbytné dodat tělu dostatek stavebních jednotek, ze kterých se svaly posléze skládají. A od toho jsou právě bílkoviny. Pokud by chtěl člověk denně přijmout z běžné stravy takové množství bílkovin, které se doporučuje, musel by denně spořádat 750g masa, což není žádná legrace, zvlášť pro zažívací trakt. Proteinové nápoje proto patří do základní suplementace sportovců. BCAA, která jste zmínil, jsou vhodná pro ochranu svalové hmoty a dodání energie v době tréninku a určitě u vás najdou své uplatnění. Dalším velmi používaným doplňkem je Gainer, neboli sacharido-proteinový nápoj. Užívá se především ihned po tréninku pro zastavení katabolického stavu organismu, je vhodný především pro jedince, kteří mají potíž nabrat svalovou hmotu (hubení, vytáhlí). Pokud má někdo potíž s váhou a musí se hlídat, aby nepřibral, není pro něj gainer příliš vhodný. Existuje celá řada doplňků výživy, o kterých je toho na internetu napsána celá řada, ale nutno říci, že výše zmíněné jsou základní a nejdůležitější pro zdravé nabírání svalové hmoty. Teprve při jejich užívání naplno využijete možnosti kreatinu či NO doplňků.

Návrat na přehled dotazů

Ověřeno našimi zákazníky

29. 11. 2016, 18:10anonym

  • K trenažeru byla nekvalitně přibalena podložka. Ta byla drobně poškozena dopravou.

Hodnocení:

21. 11. 2016, 17:20anonym

  • Chybí zpětná vazba u toho zboží, které už není k dispozici.
Objednal jsem si zboží, potom jsem byl kontaktován, že bohužel už v té konfiguraci, co jsem měl objednanou, zboží není, tak jsem musel vzít za vděk s jiným. Dodávka pak sice byla rychlá, ale přece mě to trochu zklamalo. Bohužel už jsem neměl čas to shánět jinde.

Hodnocení:

20. 11. 2016, 10:21Aleš

Doporučuji

Hodnocení:

19. 11. 2016, 22:36smita

  • profesionalita
  • nevim
cena, dostupnost, profesionalita - jsem spokojený

Hodnocení: